Srebrna woda


Mój sąsiad traktuje wszystkie swoje choroby srebrną wodą. Śmieję się z niej. A może to naprawdę bardzo przydatne? Chciałbym od znawcy, aby uzyskać wyjaśnienie na ten temat.
Nina Ivanovna ADAMOVA, Togliatti

Niezwykła cecha wody srebrnej i srebrnej - do leczenia i ochrony przed chorobami - była znana od dawna. Tak więc perski król Cyrus podczas kampanii wojennych trzymał wodę w srebrnych dzbankach - doskonale zachował się w gorącym klimacie. Co więcej, starożytni Persowie zdawali sobie sprawę, że posrebrzana woda niezawodnie chroni przed różnego rodzaju chorobami powszechnymi w tamtym czasie.
Oczywiste jest, że naukowcy nie mogli się tym nie zainteresować. Pod koniec XIX wieku światowej sławy lekarz Benie Creed, który jako pierwszy odnotował dobre wyniki w leczeniu infekcji septycznych jonami srebra, był początkiem jej badań. Dalsze eksperymenty wykazały, że pałeczka błonicza na srebrnej płytce umiera po trzech dniach, gronkowiec umiera po dwóch, a bakteria duru brzusznego - po 18 godzinach.
Preparaty srebra, posiadające silne działanie antybakteryjne, jednocześnie nie mają wad syntetycznych antybiotyków. Jednocześnie spektrum działania jonów srebra obejmuje 650 gatunków bakterii (dla porównania spektrum działania dowolnego antybiotyku to 5-10 rodzajów bakterii). Zewnętrzny efekt przeciwbakteryjny z zastosowania wody srebrnej jest 90 razy silniejszy niż działanie soli penicylinowych. Znaleziono również związek między srebrem a produkcją odporności.
Srebro jest pierwiastkiem śladowym niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania gruczołów dokrewnych, mózgu, wątroby i kości. W stężeniu 0,05-0,1 mg / l działa odmładzająco na krew i korzystnie wpływa na przepływ procesów fizjologicznych w ciele. Silver aktywnie działa przeciwko 700 gatunkom bakterii, wirusów, grzybów i pasożytów - takich jak gronkowce, paciorkowce, bakterie czerwonki, dur brzuszny itp.
Raz w ciele, w odpowiednim stężeniu srebra, przez sześć minut, zabijając aktywne patogenne drobnoustroje, nie dotyka bakoflory żołądka. Srebro koloidalne ostrzega i aktywnie leczy prawie wszystkie choroby zakaźne.
Do leczenia jakich chorób i w jakich stężeniach należy stosować srebrną wodę?
Oto lista chorób, dla których może być przydatna, opracowana zgodnie z książką LA. Kul "Silver Water":
- do mycia, irygacji, płynów, okładów otarć, ran itp. Zalecane stężenie srebra wynosi 20-30 mg / l, temperatura roztworu wynosi 30-32 ° C;
- do płukania lub płynów do oczu na zapalenie spojówek, zapalenie powiek, zapalenie rogówki, zapalenie łez i inne procesy zapalne. Zalecane stężenie srebra wynosi 10-20 mg / l, temperatura roztworu to temperatura pokojowa;
- w celu profilaktyki i leczenia zapalenia gardła, zapalenia krtani, zapalenia zatok, zapalenia migdałków i zapalenia błony śluzowej nosa, różne formy bólu gardła, grypy, srebrnej wody o srebrnym stężeniu 20-25 mg / lw formie rozgrzanej są używane do mycia lub płukania odpowiednich błon śluzowych nosa i ust;
- w leczeniu wrzodów żołądka i dwunastnicy, przewlekłego zapalenia błony śluzowej żołądka, któremu towarzyszy zgaga, a także w leczeniu nerwów wydzielniczych ze zwiększonym wydzielaniem soku żołądkowego, zapalenia jelit i zapalenia okrężnicy, w chorobach gruczołów dokrewnych i zaburzeniach metabolicznych (cukrzyca, skaza) srebrnej wody ze stężeniem srebra 20 mg / l są przyjmowane doustnie przez 2 łyżki stołowe 3 razy dziennie przez 15-20 minut. przed posiłkami. Przebieg leczenia wynosi 1-3 miesiące;
- W chorobach zakaźnych (czerwonka, dur brzuszny, gorączka paratyfatyczna, szkarlatyna, błonica itp.) Przyjmują roztwory o stężeniu srebra 10-20 mg / l, 1 łyżkę stołową co 4 godziny, a także stosuje się w postaci ciepłych płukań;
- do leczenia procesów zapalnych w sferze ginekologicznej i pęknięć sutków stosuje się wodę srebrną w postaci irygacji, gazowych tamponów lub popłuczyn o srebrnym stężeniu 20-25 mg / l.
Ten sam balsam stosuje się w leczeniu niektórych chorób skóry, na przykład, w postaci furunculosis i grzybic skóry.
W praktyce stomatologicznej (zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zapalenie dziąseł i inne choroby jamy ustnej) stosuje się płukanie jamy ustnej wodą srebrną o stężeniu 20 mg / lw ogrzanej postaci.
Bardzo ważne jest to, że dla ludzkiego ciała i przyjaznej mikroflory jelitowej srebro w stosowanych stężeniach jest całkowicie bezpieczne i nie uzależnia.
Woda jest podstawą naszego życia! Nasze ciało jest w 90 procentach wodą. Aby być zdrowym, musisz pić wodę oczyszczoną ze szkodliwych zanieczyszczeń. Teraz w sprzedaży jest mnóstwo różnych i niedrogich jonizatorów, które pozwalają uzyskać jony srebra w dowolnym czasie, w minutach, w dowolnych stężeniach wielokrotnie większych niż uzyskiwane przez zwykły kontakt srebra z wodą.
Filtry takie są przeznaczone do oczyszczania wody pitnej z azotanów, różnych związków siarki i chlorków, fosforu i związków wapnia, stabilnych izotopów cezu w domu; znacznie zmniejszyć zawartość wody strontu, talii, arsenu, cyny, kadmu, żelaza i innych metali. Skład elementów filtrujących: naturalny zeolit; węgiel aktywowany impregnowany azotanem srebra.
Naturalny zeolit jest rodzajem gąbki z mikroporami, których średnica pokrywa się ze średnicą atomów wielu szkodliwych substancji, w tym radioaktywnych.
Filtr zeolitowy zapewnia najbardziej niezawodną ochronę przed radionuklidami i metalami ciężkimi.


Z "Dachnitsa":
Jak nasycić wodę w domu jonami srebra - postawić srebrną monetę lub łyżeczkę na 1-3 dni w szklance wody. Niedrogie i niedrogie w Rosji - srebrna moneta "Sobol". Można go kupić w biurach Banku Oszczędności Federacji Rosyjskiej, zawiera on 31,1 g czystego srebra. Słynne szkło fasetowe zawiera 200 ml wody.