Pszczelarze przeciwko przeziębieniu i grypie


Nadszedł listopad, przed chłodem, a kłopoty kraju zostały. Wraz z nadejściem wilgoci i złej pogody nikt nie jest odporny na różne choroby, szczególnie na przeziębienia. Ale można ich uniknąć, jeśli przypomnimy lecznicze właściwości miodu i ziół.Terapeuci zalecają stosowanie koktajlu "przeciw zimnego" z miodem w celu zapobiegania: szklanka świeżo wyciśniętego soku z buraków, szklanka soku z marchwi i sok z trzech średnich cytryn są mieszane z trzema łyżkami miodu aż do całkowitego rozpuszczenia. Mieszaninę ustawia się przez około pół godziny w lodówce (w celu usunięcia substancji podrażniających do żołądka) i pobiera 2-3 łyki na godzinę przed posiłkiem, trzy razy dziennie, przez 2-3 tygodnie. Pozwoli to naszemu systemowi immunologicznemu sprostać nadchodzącej grypie, a wszystkie inne przeziębienia są lepiej przygotowane.

Idealnie pobudzają obronę organizmu liści czarnej porzeczki, dziurawca, melisy, mięty, owoców róży i rokitnika zwyczajnego. Herbaty na ich bazie można pić za pomocą miodu, szczególnie gdy stopy są wilgotne. Ale jeśli warzysz herbatę w termosie i on nalegał przez długi czas, to lepiej umieścić miód w szklance tuż przed użyciem, aby zachować biologicznie aktywne substancje, które rozkładają się podczas długotrwałego ogrzewania.

Teraz nie ma problemu, aby kupić kwiat pyłku. Po prostu nie znam najlepszego sposobu na stymulację i wzmocnienie obrony ludzkiego ciała. Wskazane jest kupowanie pyłku kwiatowego, a także miodu, od znajomych niezawodnych pszczelarzy lub w sklepie, gdzie dostarczy certyfikat i kupon pieniężny. Zabranie go jest nie tylko korzystne, ale również przyjemne. Zazwyczaj zaleca się trzy razy dziennie, na pół godziny przed posiłkiem, jeść łyżeczkę pyłku, a następnie powoli żuć. Możesz zmieszać pojedynczą dawkę z łyżeczką miodu lub przygotować mieszankę 1: 1 na cały kurs. Zasady przyjęć są takie same. Jedynym przeciwwskazaniem jest nietolerancja produktów pszczelich, ale nie występuje alergia na pyłki, ponieważ pszczoły pozbawiają ją części alergenów. Względne przeciwwskazanie to aktywne choroby onko i autoimmunologiczne oraz ciężkie niewyrównane zmiany miąższu nerek.

Jeśli nos jest napchany przeziębieniem, pomoże mu połączenie soku z buraków i miodu. Aby to zrobić, rozpuść łyżeczkę miodu w dwóch łyżkach wody. Następnie namocz bawełniane waciki w tym roztworze i połóż je w każdym kanale nosowym na 10-15 minut. Po ekstrakcji, kroplówki 4-6 kropli do każdego nozdrza świeżo soku z buraków. Procedury te powinny być przeprowadzane 3-4 razy dziennie. Bardzo skuteczne jest leżenie przed snem w każdym z nosa na tamponie nasączonym olejem propolisowym.

Z pojawieniem się bólu w gardle, spłukiwanie z wywarów i naparów szałwii, rumianku, nagietka (muszą być powtarzane 5-8 razy dziennie w ciepłym roztworze), a także żucie bryłki propolisu, pomagają w porządku. Jest jeszcze lepiej, jeśli miesza się go z woskiem (wosk, który pszczelarz odcina przed wypompowaniem miodu ze szkieletu).

Jeśli żujesz nie jest zbyt wygodne, możesz po prostu płukać świeżo przygotowanym roztworem propolisu. Łyżeczkę z 5-procentową nalewką alkoholową (sprzedawaną w aptece) należy rozpuścić w pół szklanki ciepłej przegotowanej wody i płukać 3-5 razy dziennie.

Jeśli jeszcze nie chorujesz, ale jest to możliwe - wszyscy oczekujemy epidemii grypy - lepiej przygotować się wcześniej. Do tego pasują stare, smaczne przepisy.

- 150 g świeżego soku z aloesu zmieszanego z 250 g miodu i 350 g Cahorsa, kładzie się w ciemnym miejscu w temperaturze pokojowej przez tydzień. Weź łyżkę stołowa przed posiłkami przez miesiąc.

- Wymieszaj łyżkę miodu z łyżką startego czosnku: weź porcję łyżki mieszanki rano i wieczorem z ciepłą wodą.

- Pokrój średnią czarną rzodkiew w dużą czarną rzodkiewkę i zalej 2-3 łyżki miodu, przykryj grubym papierem i pozostaw na 3-4 godziny, weź łyżeczkę dzień przed posiłkiem.

Nie będę oryginalny, ale powtórzę: aby nie zachorować, musisz codziennie podawać cebulę, czosnek i inne warzywa bogate w fitoncydy. Dobrze jest też wdychać ich zapach, zwłaszcza jeśli robisz to jak joga: oddychaj głęboko, trzymając jedno nozdrze, a następnie wydychaj i weź kolejny oddech przez drugie nozdrze - to przyczyni się do głębszej penetracji phytoncids przez drogi oddechowe - i, odpowiednio, więcej pogłębić ich warunki sanitarne.

Ale jeśli letni mieszkaniec żyje zdrowym życiem, do którego przyzwyczaił się latem na daczy, nie boi się przeziębienia i nie powinien chorować. Dlatego wszystkie powyższe są, jak to mówią, na wszelki wypadek, po wszystkim, uprzedzony jest uzbrojony.