Moje dziewczyny to pijawki i żaby ...


Kiedy przypadkowo spotkałem mojego starego przyjaciela, którego nie widziałem od 15 lat, niestety zauważyłem, że lata nie przyniosły mu zdrowia. I powiedział mi, że niedawno przeszedł udar. Stało się to na drodze. Prowadząc samochód, stracił przytomność. Cóż, ta córka, doktor był następny. Od razu zrozumiała, co się dzieje. Szybko przywiozłem go do szpitala, położyłem pijawki, które na szczęście były dostępne. W rezultacie rozpuszczono skrzeplinę, co było przyczyną udaru. Przyjaciel przeżył, a to jest najważniejsze. Czy to prawda, że pijawki są tak skuteczne, że potrafią nie tylko powstrzymać kłopoty w krótkim czasie, za moment?
Szczerze, mam pewne wątpliwości. W końcu pijawki są czymś z książki z XVIII i XIX wieku. Czy nadal używają ich teraz? Czy można umówić się na rozmowę z lekarzem, specjalistą w tej dziedzinie?
Tatyana Nikolaevna KIROVA, Samara

Dla was, drodzy czytelnicy, spotkanie z hirudoterapeutką Lyudmilą Yurievną Shabaliną (Samara, centrum Girudotherapy, Novo-Vokzalnaya st., 11A, tel. 224-40-63, po 19-00). Od 27 lat pracuje w pijawkach od 17 lat.

Sprawa z listu twojego czytelnika nie pochodzi ze świata fantazji, fakty takie nie są wyjątkowe. Ponad 90 procent chorób jest leczonych przy użyciu pijawek.
Te urocze małe robaki są używane przez ludzkość od 3,5 tysiąca lat. Na świecie jest około czterystu gatunków pijawek. W medycynie odpowiednia jest pijawka lekarska. Długość dorosłych pijawek wynosi od 7 do 18 mm, średnio około 12 mm. W wieku od 3 lat pijawka nadaje się do użytku medycznego.
- Jakie jest znaczenie leczenia pijawkami?
- Znaczenie leczenia polega na tym, że pijawka, wstrzykując, wstrzykuje do krwi ponad 100 substancji czynnych. Są to enzymy, z których każdy wykonuje swoją pracę. Interwencja pijawki w działalność ludzkiego ciała jest potężna i tajemnicza. Wpływ pijawek medycznych na organizm ludzki jest bardzo zróżnicowany i nie został jeszcze dostatecznie zbadany. Stąd wąskie koło osób stosujących tę naturalną metodę leczenia, która prawie nie daje żadnych powikłań, ale w jej efekcie znacznie ułatwia życie pacjentom.
- Co to jest pijawka uderzeniowa?
- Zasadniczo efekt jest następujący: wydzielanie śliny ślinianek ślinowych zawiera substancje biologicznie czynne, z których dochodzi do upłynnienia krwi, ból z powodu uszkodzenia tkanki, zapobiega stanom zapalnym i przenikaniu wszelkich infekcji znajdujących się na skórze. Pijawka śliny rozpuszcza skrzepy. Ponadto pijawka traktuje ścianę naczyń krwionośnych w taki sposób, że skrzep nie może się do niej przykleić. W kanale jelitowym pijawki znajduje się bakteria, która w kilka minut niszczy na przykład czynnik wywołujący kiłę.
- Czy pijawki pomagają rdzeniom?
- Prowadzimy hirudoterapię u pacjentów z chorobą niedokrwienną serca, stabilną i niestabilną dławicą piersiową, w stanie przed i po zawale. W większości przypadków uzyskał pozytywny efekt. Bóle w okolicy serca, w prawym podżebrzu, zostały zniesione i zmniejszone. Duszność, zawroty głowy, obrzęki kończyn dolnych uległy zmniejszeniu, zwiększała się dzienna diureza. Analiza EKG potwierdza fakt istotnej poprawy przepływu krwi wieńcowej. Funkcja skurczowa mięśnia sercowego jest poprawiona lub znormalizowana.
Zastosowanie pijawek w sytuacjach kryzysowych z nadciśnieniem daje również bardzo dobry efekt terapeutyczny i zapobiega kryzysom naczyniowym mózgu, zakrzepicy mózgowej, udarowi.
Uzyskaliśmy doskonały wynik w leczeniu udaru niedokrwiennego natychmiast w fazie ostrej.
- Oprócz serca są choroby, w których pomagają pijawki?
- Przewlekłe zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc, astma oskrzelowa są dobrze leczone. Uzyskaliśmy uderzający efekt w leczeniu zakrzepowo-zatorowej małych gałęzi tętnicy płucnej. Duszność u pacjenta zmniejszyła się pierwszego dnia po rozpoczęciu leczenia.
Zastosowanie pijawek radykalnie poprawia odporność. W tym celu stosuje się specjalną technikę. Istnieje przypadek zniknięcia wirusa HIV z krwi zakażonej dziewczynki, którą leczyliśmy w ciągu roku.
Podane przykłady stanowią jedynie niewielką część przypadków terapii pijawkami. Dobrze reagują na żylaki, choroby kobiece, zapalenie gruczołu krokowego i wiele innych.
Ostatnio zaczęliśmy szeroko stosować hirudo-auto-hemotherapy. Ogólnie rzecz biorąc, jest to zaszczepienie organizmu własnych chorób. Pacjenci, u których często występuje długotrwała choroba spowodowana ostrymi infekcjami dróg oddechowych, zapaleniem oskrzeli, zapaleniem płuc, po zakończeniu leczenia są praktycznie wyleczeni.
Pracując z pijawkami przez wiele lat, nie mogę przestać się zastanawiać, czy potrafią wyleczyć chorych. Z pełną odpowiedzialnością za moje słowa oświadczam: "Dla pijawek - przyszłości!"