Piękno lasu i szczęśliwe i smakołyki


Po świętach noworocznych niestety patrzę na wyrzucone choinki: ostatnio cieszyły nas swoim strojem i zapachem, wywołując uczucie radości w naszych domach.

Ale po wakacyjnym lesie wciąż mogą nam się przydać uroki.

Na przykład, w osteochondrozie, bardzo przydatne jest kąpiel z ekstraktem sosnowym: 1,5 kg igieł (igieł, gałązek, stożków) zalać 5 litrami wrzącej wody i trzymać na małym ogniu przez 30 minut, przez 12 godzin. Dobry ekstrakt powinien mieć brązowy kolor. Odcedź, wlej do kąpieli. Temperatura wody w kąpieli powinna wynosić około 38 ° C, a czas spożycia 20 - 30 minut. Kąpiel ta wzmacnia również układ nerwowy, pomaga w bólach stawów, przeziębieniach, procesach zapalnych u kobiet.

Odwar z igieł pomaga w zatruciu, pomaga przywrócić system naczyniowy i usuwa radionuklidy. Drobno mielone, najlepiej młode, igiełki (5 łyżek), posiekane owoce róży (2-3 łyżki stołowe), cebula (2 łyżki łyżek) zalewamy 0,7 l wody, doprowadzamy do wrzenia i pozostawiamy na małym ogniu przez 10 minut . Nalegaj całą noc owiniętą tkaniną. Odcedzaj i pij przez cały dzień.

Jednym ze skutecznych sposobów leczenia dławicy jest płukanie dekoksem igieł. 40 g przemytych i rozdrobnionych igieł na szklankę wody, gotować przez 20 minut, nalegać dwie godziny, odcedzić, doprowadzić do pierwotnej objętości.

A właściciele igieł ogrodowych mogą się przydać. Igły igiełkowe posypać mocznikiem (700 g na 10 litrów wody), rozprowadzić po porzeczkach, agrestu, malinach - przeciwko ogniu i mączniakowi.

Łóżko truskawkowe może być pokryte świerkowymi lub sosnowymi gałęziami, dzięki czemu rośliny nie uszkadzają myszy.

Pojemność w połowie wypełniona cebulą, skórka czosnku, świerkowe lub sosnowe gałązki, dodać wodę. Pozostawić na dwa tygodnie w celu fermentacji. Następnie weź 10 litrów wody, aby wziąć litr filtrowanej infuzji i spryskaj wiśnię co 5-6 dni przed wiśniowy ryjkowiec.