Leczenie win - Enoterapia


Gdy gospodyni domowa z nadwyżki jakiegokolwiek produktu (teraz był to "malinowy" rok) zaczyna przygotowywać go do przyszłego użytku, ona, gotując dżemy, resztki, zmięte
i zepsuty, postanawia założyć wino.
Nieświadomie ludzie traktują wino tylko jako napój alkoholowy. Są zdezorientowani przez "mocne wina jabłkowe", "owoce i jagody" itp. To wino jest lekarstwem, aby przekonać, czego chcę w tym eseju.
Lecznicze właściwości wina zauważone przez starożytnych (Avicenna, Seneca, itp.). Nasi rodacy - akademik N.P. Kravkov, profesor N.M.Nikolaev, G.A.Zakharyin, N.V.Vershinin, N.F.Golubev promowali wino jako lek. Po Rosjanach należy zwrócić uwagę na włoską OPLuchię, która napisała książkę "Wino jako żywność i lekarstwo", oszacowaną w USA. We Francji dr Eilo napisał kod enoterapeutyczny.
Podczas kampanii politycznej "walki o trzeźwość" większość winnic i przemysłów uległa zniszczeniu, a spożycie wina w ZSRR zmniejszyło się o połowę, a do 1991 roku 7 litrów na mieszkańca. We Francji - 76, we Włoszech - 70. Nikt nie wie, ile jest produkowane teraz, ale sądząc po asortymencie winnych i koniunkturalnych działów sklepów, już dawno wyprzedziliśmy Francuzów i Włochów, którzy wyrośli w szoku iw najkrótszym możliwym czasie winnice, dęby na beczki i ustawianie piwnic do przechowywania. Dlatego następujące właściwości win gronowych będą miały zastosowanie tylko do ich własnego wina z własnej winnicy.
"In vino veritas" (prawda w winie) - mówili starożytni Rzymianie. Nie znali biochemii i tego, co jest w winie. Jest to magazyn przydatnych i leczniczych substancji.
Kwasowość wina (2,5-3,5) jest prawie taka sama jak w przypadku soku żołądkowego, więc wino pomaga w trawieniu (wina stołowe, aperitify), zwłaszcza w trawieniu białek. Stąd i mięso duszone w winie, delikatne i miękkie. Wino "działa" w ten sam sposób w doniczce, w żołądku. Kwas winowy stymuluje gruczoły trawienne i wzmacnia apetyt, jabłecznik (w winogronach!) Odgrywa ważną rolę w metabolizmie, biologicznym utlenianiu. Wina czerwone zawierają kwas mlekowy, również element metabolizmu.
Skład mineralny wina jest bogaty i różnorodny: 24 pierwiastków śladowych, w tym mangan, cynk, rubid, fluor, wanad, jod, tytan, kobalt i inne. Zwłaszcza dużo soli w winach uzyskanych przez fermentację na miąższu (wytłoki) - potas, fosfor. Ich rola w procesach nerwowych, metabolizmie minerałów i bioenergii (trifosforan adenozyny, AGT) nie może być przeceniana.
Bogactwo wina i tych substancji, które emitują komórki drożdży na powierzchni jagód podczas fermentacji, dlatego nie są myte podczas cyklu wirowania. Ich wartość nie jest w koncentracji, ale w zakresie. Witaminy B1, B2, B6, B12, PP, kwas pantotenowy, biotyna. Wiele mio-inozytolu bierze udział w metabolizmie lipidów i aminokwasów.
W winie nie ma witaminy C - jest ona niszczona w procesie produkcji, ale dużo witaminy P pomaga organizmowi wchłonąć i akumulować kwas askorbinowy z innych produktów.
Wszystkie wina mają glicerynę, która jest częścią tłuszczu. Pektyny winne pomagają organizmowi pozbyć się obcych związków, w szczególności z radioaktywnego strontu. A garbniki czerwonego wina działają jak projektory radiowe. Wśród substancji lotnych tworzących bukiet wina są olejki eteryczne, estry, aldehydy i acetale. Smakują dobrze, obniżają ciśnienie krwi, wzmacniają układ nerwowy.
Nawiasem mówiąc, cukier nie jest najcenniejszym składnikiem wina, chyba że jest odpowiedzialny za kalorie, więc nie ma sensu wlewać sacharozy do brzeczki, lepiej włożyć ją do herbaty.
Tak, najbogatszy zestaw użytecznych substancji. Ale jest inny, z powodu którego całe zamieszanie. Alkohol
Nie każdy wie, że alkohol jest naturalnym produktem przemiany materii. We krwi i tkankach ciała absolutnie trzeźwej osoby wynosi od 30 do 60 mg / l.
Maksymalny poziom alkoholu we krwi wynosi 1 godzinę po spożyciu, po 12 godzinach wskaźnik jest przywracany.
Jak to działa? Oto dynamika dla potencjalnych alkoholików.
Kiedy stężenie we krwi wynosi 0,5 g / l, kora mózgowa reaguje, ośrodki uwagi i samokontroli - ta dawka jest wykrywana przez funkcjonariuszy policji drogowej siedzących w krzakach czarnego bzu.
1,0 g / l - osoba źle kontroluje mięśnie, pojawia się artyzm wokalny.
2,0 g / l - niekontrolowany sen. Zrelaksowany kłamstwo i drzemka na trawniku osoby są we krwi, jest tak dużo alkoholu.
5,0 g / l - porażenie ośrodków oddechowych i śmierć. Nie ma czasu na żarty.
Każdy ma swoją własną normę, biorąc pod uwagę przyzwyczajenia, warunki, budowę, wiek. Alkohol etylowy w wytrawnych winach gronowych od 9 do 14,5%, "stopnie" lub procent objętości. Wino - nierozcieńczony alkohol (powtarzam, wino z waszej winnicy). Różni się od alkoholu tym, że zestaw substancji neutralizuje działanie alkoholu, a zdrowy człowiek, biorąc 400-600 g 10% wina stołowego dziennie, otrzyma więcej korzyści niż szkód.
Wino można czasem zastąpić silnymi lekami, które powodują niepożądane reakcje u pacjenta.
Aby utrzymać osłabioną aktywność serca, lekkie białe wina są dobre, są również przepisywane na miażdżycę za pomocą wody mineralnej, do 0,5 litra na dzień.
W niestrawności pomocne są czerwienie z dużą ilością tanin i pigmentu antocyjanowego - Saperavi i Cabernet. Są również zalecane w przypadku niedokrwistości. Czerwone wino jest obowiązkowe w menu okrętów podwodnych (wiesz z czego). Gdy zaostrzenie gruźlicy, czerwone wino jest szkodliwe dla prątków i pobudza apetyt.
Czerwone wino jest używane w religijnych ortodoksyjnych rytuałach, które łączą się jako "krew Chrystusa". To jest homeopatia.
W przypadku niedoboru witamin można wypić dowolny rodzaj wina, a w przypadku złamań lub chorób aparatu kostnego potrzebne są bogate minerały.
Grypę, zapalenie oskrzeli i zapalenie płuc leczy się grzanym winem - gorącym winem z cukrem i przyprawami.
Nawet wino rozcieńczone w połowie wodą może chronić przed infekcjami jelitowymi. W ciągu kilku minut zabija wibrujące wirusy cholery, E. coli i dur brzuszny. Wyczerpani i słabi pacjenci otrzymują kilka łyżek dziennie wina porto lub Madery ... M-tak.
Inny Platon (dokąd się udać od starożytnych władz?) Powiedział, że wino jest mlekiem starego. Pomaga od bezsenności. Pół filiżanki wina gronowego zapewni zdrowy sen, w przeciwieństwie do pigułek nasennych z barbituranem. Wino daje przyjemny spokój, rozwiewa obawy, podniecenie, tj. ubiegać się o depresję.
Przeciwwskazania - w chorobach nerek, wątroby, wrzodów żołądka i innych chorób na podstawie porady enotherapisty, jeśli ją znajdziesz.
Wina z odmian winogron Izabelny typu Labruska (Lydia, Amursky) o specyficznym "truskawkowym" smaku, którego wino ma bukiet "lis", są również przeciwwskazane. Odkryli, że pewna substancja w nich ma silny wpływ na wątrobę, a ty nie jesz zbyt dużo na deser - zaczyna ona podkręcać czubek języka.
Te odmiany są najbardziej bezpretensjonalne, owocne i mrozoodporne, dlatego są popularne wśród ogrodników.
Winogrona nie są jabłoniami, korzenie i winorośl są miękkie. Sadzonka wyhodowana z cięcia może zacząć przynosić owoce w drugim roku, więc zastąpienie odmiany na działce nie stanowi problemu. Możesz sadzić obok nowej odmiany, czekać na owocowanie i wykorzenić starą.
Z nowych dla czerwonego wina, techniczny Marinovsky z harmonijnym smakiem jagód, bardzo słodki, dając ciemnoczerwone wino Bordeaux, jest dobry.
Drobne białe wino można zrobić z Friendship.