Leczenie glinką


Jeśli naprawdę chcesz być zdrowy, zadbaj o siebie. Sąsiad tego nie zrobi. Dopóki czekasz na pomoc innych, nadal będziesz w niebezpieczeństwie.

Zawsze byłem zwolennikiem medycyny alternatywnej. W latach 2003-2004 przeszedłam kilka kursów głodu, regularnie czyściłam organizm i przez kilka miesięcy używałam ekologicznego octu leczniczego (domowej roboty) przez kilka miesięcy (recepta na occie w domu podana jest w gazecie "Dachnitsa Econom" nr 5 na rok 2005), oraz Wciąż też biorę naturalne powietrze i kąpiele słoneczne, opanowałem jedno z najbardziej uzdrawiających ćwiczeń oddechowych.
Dzięki temu pozbyłem się wielu dolegliwości. A w 2005 roku zainteresowałem się obróbką gliny, gdy kupiłem książkę "Clay Treatment" Niny Kudryashovej, iz trudem dostałem pracę profesora na Uniwersytecie Berlińskim "Clay - to lekarstwo" - Berlin 1903. Po ich przestudiowaniu, mogłem zapewnić sobie jeszcze większą pomoc i zamknij ludzi. Kiedy zdobyłem osobiste doświadczenie, moja wiedza na temat reakcji organizmu na glinę rozszerzyła się. Przekonałem się, że glina jest skutecznym lekarstwem na wiele schorzeń, takich jak złamania, napięcie mięśni, bóle kręgosłupa i głowy, stany zapalne, guzy i skrzywienia.
Nie opiszę procesu leczenia, będę mówić tylko o metodzie przygotowania glinki leczniczej i jej zastosowaniu.
Leczniczej gliny należy szukać w kamieniołomie, w pobliżu cegielni. Wydobywam go w letnim domku, kopiąc grunt na głębokości jednego metra. Najlepsze właściwości lecznicze gliny, nadające się do wyrobu rzemiosła, są bardziej lepkie. Ale do użytku zewnętrznego można wziąć glinę. Ma słabszą właściwość leczniczą. Kolor gliny nie jest znaczący.
Aby przygotować glinkę do obróbki, należy ją wysuszyć na słońcu. Jeśli glina nie jest wystarczająco wysuszona, wówczas będzie słabo rozpuszczona w wodzie. Napełnij glinkę świeżą wodą, aby była całkowicie zakryta. Odstawić na kilka godzin, aby uzyskać wilgoć w glinie, wymieszać, zmiażdżyć twarde grudki rękami. Masa powinna być jednorodna pod względem składu, bez grudek, nie powinna płynąć, ale raczej przypominać mastyk, przygotowany do modelowania. Taka masa jest gotowa do użycia. Gliny można używać tylko na zimno. W razie potrzeby roztwór należy lekko rozcieńczyć wodą - niech masa będzie wymaganą konsystencją, zawsze gotowa do użycia. Więc można go zapisać na czas nieokreślony. Nie zapomnij często umieszczać go na słońcu.
Do leczenia skręcenia mięśni stosuje się dwie metody: płyny gliniaste i okłady z glinki.
Płyny do pływania . Wytrzyj bolesne miejsce wilgotną ściereczką. Weź płócienną, bawełnianą szmatkę, złóż ją w cztery warstwy i umieść w miejscu rozciągnięcia. Połóż na nim warstwę gliny o grubości 2-3 cm, a balsam powinien być szerszy niż bolesne miejsce, związać go bandażem i owinąć go wełnianą szmatką. Nie napinaj bandaża. Zazwyczaj balsam utrzymuje się w bolesnym miejscu przez 2-3 godziny. Jeśli balsam stał się suchy i gorący, wymień go na nowy (wystarczy 2-3 razy dziennie). Zużytą glinę nie stosuje się ponownie. Gdy tylko glina wyschnie, nadszedł czas na usunięcie balsamu. Aby to zrobić, najpierw usuń wierzchnią wełnę, a następnie odkręć bandaż i usuń balsam w jednym ruchu. Natychmiast zmyć bolące miejsce gotowaną ciepłą wodą. Umyć serwetkę, osuszyć materię. Liczba balsamów zależy od wyników. Zwykle przy rozciąganiu mięśnie wkładamy 2-3 balsamy.
Aby balsamy były bardziej skuteczne w leczeniu rozciągania, na przykład nakładam je z dodatkiem przyjaznego dla środowiska uzdrawiającego octu jabłkowego. W przygotowanej maści glinki na płyny wlewam kilka łyżek octu jabłkowego i dobrze go mieszam. Zwykle za 500 g ciekłej gliny biorę 4 łyżki. łyżki octu jabłkowego.
Balsamy należy stosować aż do całkowitego wyleczenia. Nigdy nie używaj balsamu na klatkę piersiową i brzuch pacjenta podczas lub po posiłku, możesz w tym samym czasie umieścić kilka płynów na różnych częściach ciała.
Glina lecznicza stosowana jest w postaci owinięcia na choroby ucha, oka itp. Aby to zrobić, weź półpłynną masę glinianą, namocz ją w szmatce i nałóż tkaninę na chore ciało i przykryj ją wełnianą ściereczką.
Mam nadzieję, że moje doświadczenie przyda się, jeśli będzie to konieczne.