Rozsądny kod żywieniowy


Właściwe, rozsądne odżywianie jest głównym czynnikiem zdrowia i długowieczności.
Od tego, ile i ile je osoba, zależy od jej kondycji fizycznej. Żywność powinna być kompletna: powinna zawierać wystarczającą ilość białek, tłuszczów, węglowodanów, minerałów, witamin.
Kod rozsądnego żywienia jest podstawą, na której rozwija się walka o zdrowie i młodzież.
Sugeruję, abyś przestrzegał swojej diety w następujący sposób.
1. "Nie wolno nam żyć, aby jeść, ale jeść, aby żyć" (Sokrates).
2. Gotowanie powinno przynosić radość.
3. Kod uzasadnionego odżywiania wymaga cierpliwości. Nie oczekuj, że te zasady natychmiast spowodują uzdrowienie ze wszystkich chorób.
4. Kod uzasadnionego żywienia przynosi ulgę niemal natychmiast. Tutaj trzeba wyjaśnić (ponieważ trzeci akapit stwierdził coś przeciwnego), że po tygodniu lub dwóch, kiedy nastąpi proces przyzwyczajenia się do nowego sposobu odżywiania się, poczujesz przypływ siły i witalności, będziesz miał nastrój i sen poprawi się.
5. Kod rozsądnego żywienia wymaga dyscypliny, a jeśli naprawdę chcesz osiągnąć rezultaty, staraj się nie wymknąć spod kontroli.
6. Jedzenie powinno być w spokojnym nastroju. Powinieneś wiedzieć, że jedzenie zjedzone w złym nastroju nie jest strawione.
7. Musisz usiąść tylko wtedy, gdy jesteś głodny.
8. W milczeniu powinno się żuć jedzenie.
9. Jedząc, myśl tylko o jedzeniu. Skoncentruj się na smaku gotowanych potraw, na przyjemności, którą ci przynosi.
10. Jeśli jesteś zmęczony lub podekscytowany, lepiej nie siedzieć przy stole, dopóki nie odpoczniesz przez 15-20 minut.
11. Nie pij z posiłkami. Można pić 15-20 minut przed posiłkiem i 1,5-2 godziny po nim. Tuż przed jedzeniem woda powoduje trawienie. Oczywiście, jeśli naprawdę chcesz pić, możesz wypić trochę ciepłej wody małymi łykami.
12. Nie możesz jeść, jeśli chcesz pić i pić, jeśli chcesz jeść.
13. W dniu należy spożywać 2-3 litry płynu. Pij soki warzywne przed i po posiłku. Napij ziołowe napary zamiast herbaty. Woda musi być przefiltrowana lub skonsumowana przez stopioną wodę.
14. Jedz owoce oddzielnie od innych pokarmów, na pusty żołądek, godzinę lub pół godziny przed posiłkiem lub w tym samym czasie po posiłkach (to samo dotyczy soków owocowych).
15. Na stole musisz mieć świeże warzywa, owoce, jagody, zioła i przyprawy.
16. Staraj się nie jeść warzyw i owoców z azotanami.
17. Nie jedz wcześnie, wczesne śniadanie wymaga mocy. Powinieneś zacząć śniadanie o dziewiątej.
18. Nie jedz po zachodzie słońca.
19. Podczas jedzenia od czasu do czasu weź głęboki oddech.
20. Ilość zjedzonego jedzenia powinna zmieścić się w złożonych razem dłoniach.
21. Raz w tygodniu powinieneś robić dni postu.
22. Nie idź spać po jedzeniu. Bardziej przydatne - spacer na świeżym powietrzu lub czytanie.
23. Pacjent nie powinien otrzymywać jedzenia, dopóki temperatura nie będzie normalna i nie pojawi się apetyt.
24. Zatrzymanie jedzenia do momentu nasycenia.
25. Nie pij alkoholu, ponieważ alkohol usuwa kontrolę.
26. Nie gotuj na przyszłość. Podgrzewanie znacznie psuje produkty, niszcząc w nich najcenniejsze.
27. Staraj się jeść tłuszcze wyłącznie pochodzenia roślinnego, a mianowicie oleje roślinne, otrzymywane przez tłoczenie na zimno.
28. Przestrzegaj umiaru w używaniu smażonych potraw. Prowadzi to do powstawania złogów tłuszczowych, które zakłócają proces trawienny i są przyczyną wielu poważnych chorób.
29. Obróbka cieplna produktów powinna być minimalna.
30. Mięso, ryby, drób jedz tylko świeżo przygotowane.
31. Podawaj dużo ziół i zielonych warzyw z mięsem. Zimą posyp mięso suszoną zielenią.
32. Musisz czekać na jedzenie, a nie jedzenie dla ciebie. Postaw tak, aby każdy posiłek był przyrządzany z tobą i natychmiast podawany na stole.
33. Używaj w swojej kuchni patelni z powłoką teflonową.
34. Podczas gotowania użyj metody rosyjskiej kuchenki - powolnego chłodzenia. Po krótkim gotowaniu zaleca się odparowanie lub zapakowanie żywności.
35. Podczas gotowania wszystkie ziarna są wstępnie zanurzane. Gryka (Jadriya) jest namaczana w 2,5 objętościach zimnej wody przez 3-4 godziny, proso i płatki owsiane w 3 objętościach gorącej wody przez 3-4 godziny lub przez noc.
36. Gotowanie ziaren odbywa się zgodnie z pewną technologią: 5-7 minut w tej samej wodzie, gdzie zostały namoczone, i umieszczone na łóżku w ciepłym miejscu.
37. Dziesięciodniowy posiłek zbożowy może przynieść ulgę nawet najcięszemu organizmowi.
38. Przy prawidłowym, rozsądnym odżywianiu przestrzegamy zasady czterech "P": stopniowo, stale, konsekwentnie, krok po kroku.
W celu zapobiegania i regeneracji zdrowego, chorego lub osłabionego organizmu konieczne jest spożywanie produktów o działaniu żółciopędnym, moczopędnym i przeczyszczającym. To jest strategia leczenia.
Efekt żółciowy: żółtko jaja, koperek, seler, rabarbar, winogrona (czarny słodki), rodzynki, śliwki, suszone śliwki, kapusta, szpinak, marchew, niesolony olej, słonecznik, oliwki i oleje kukurydziane, musztarda, alkaliczna woda mineralna.
Efekt relaksacyjny: słodka śliwka, suszone śliwki, jabłka, kapusta morska i biała, gotowane buraki i rzepa, marchew, melon, kruchy zboża - jęczmień i kasza gryczana, rabarbar (w dużych ilościach - rozluźnienie, w małych - poprawkach).
Działanie moczopędne: wszystkie owoce i warzywa, ale w szczególności arbuz, owoce jałowca, korzeń pietruszki i zielenie.