Kapusta i pieprz od bólu w stawach


Wielu, zapewne, wie, że takie bóle przy reumatyzmie lub artretyzmie - nojushchie, wyczerpują. Chcę podzielić się z czytelnikami gazety kilkoma przepisami, które sprawdziłem sam.
Wytnij liść kapusty wałkiem do ciasta, aby wypuścił sok, owinął go wokół zapalonego stawu i opatrzył bandażem.
Do masażu można przygotować ujędrniający olejek do masażu. Robi się to w ten sposób: włóż do moździerza 1 łyżkę stołową pokrojonych liści rozmarynu, 3 łyżeczki nasion selera i 1 strączkę ostrej papryki. Włóż mieszaninę do słoika z ciasno dopasowaną pokrywką i zalej 250 ml oleju roślinnego. Dobrze wymieszaj i pozostaw na 10 dni, okresowo wstrząsając. Odcedź do butelki i przechowuj w chłodnym miejscu. Przed użyciem zawsze sprawdź mieszaninę pod kątem alergii. Aby to zrobić, wetrzyj 1-2 krople tego oleju w skórę. Jeśli nie ma reakcji, delikatnie wetrzyj niewielką ilość oleju w stan zapalny stawów. Procedurę można powtarzać dwa razy dziennie.
Aby złagodzić ból w stawach, przygotuj taki kompres. W misce z ciepłą wodą wymieszaj 2 krople olejku z cytryny, lawendy, rozmarynu lub eukaliptusa i namocz waciki z bawełny lub gazi. Wyciśnij nadmiar płynu i przyłóż go do dotkniętego stawu. Przykryć folią i pozostawić kompres na 1 godzinę.
Również uspokajająca kąpiel z 4 kroplami olejku rozmarynu, lawendy lub eukaliptusa pomoże złagodzić ból. Po kąpieli delikatnie masuj skórę pozostałym olejem.