Jak zdobyć drugą młodość


Prawdopodobnie zwracałeś uwagę, co zostało potwierdzone przez naukowców, że na zdjęciu osoba zawsze wygląda na nieco starszą niż w rzeczywistości. Patrząc codziennie na siebie w lustrze, nie zauważasz, jak się zmieniasz. Ale na zdjęciu nagle z przerażeniem odkrywasz, że lata latają, a widok z każdym odlatanym lotem jest coraz mniej rozkwitający. Zwłaszcza jeśli masz powyżej 40 lat.
Jaka jest przyczyna starzenia się? Kiedy człowiek się starzeje, zauważa, że zaczyna się szybciej męczyć. Najważniejsze w życiu ciała - jest to system oczyszczenia. A najprostszym jest czyszczenie wodą.
Rano osoba powinna przyjmować wodę, tak jak działają nerki i jelita, które usuwają toksyczne substancje. Jeśli rano nie wypijesz zimnej wody na pusty żołądek, nerki są zablokowane. "Fanta" i "Pepsi-Cola" zawierają konserwanty, środki smakowo-zapachowe i barwniki, więc nie powinny być używane do czyszczenia. Herbata, kawa również nie może zastąpić wody, ponieważ ciepły napój wchłania się w jelicie, zmniejszając fermentację i blokując proces oczyszczania.
Przydatne jest picie wody z lodem. Wszyscy stulatkowie nie jedzą rano. Piją zimną wodę źródlaną, często - wypływającą z lodowców. Kosmki żołądka działają tak, jakby były w pompie: wchłaniają składniki odżywcze i wydzielają sok żołądkowy. Jeśli rano nie ma pokarmu w żołądku, ciało zostaje oczyszczone. Cały płyn pijany rano jest wydalany przez oczyszczanie go. Płyn, pijany wieczorem, pozostaje w ciele, powodując obrzęk.
Przegotowana woda nie jest wchłaniana przez organizm, więc trzeba pić surowo. W miastach woda jest zwykle zanieczyszczona i musi być oczyszczona - za pomocą filtrów oczyszczających lub za pomocą uzdrawiającej gliny (1-2 łyżeczki na szklankę wody). Przydatne jest picie stopionej wody. Aby to zrobić, woda jest zamrożona w lodówce. Niewielka część zamarzniętej wody (wszystkie niepotrzebne zanieczyszczenia pozostają w niej) jest wypłukiwana zimną wodą z kranu. Po rozmrożeniu resztę wody można pić.
Jeśli nie ma sposobu na oczyszczenie wody, użyj gotowanego z dodatkiem miodu, octu jabłkowego lub soku z cytryny.
Na pusty żołądek rano wypij co najmniej dwie szklanki zimnej wody i 2-3 szklanki wody z miodem przez dwie godziny. Jeśli twoje ciało jest przyzwyczajone do obfitego śniadania, stopniowo zmieniaj czas śniadania i zamieniaj go na spożycie wody z miodem, świeżymi owocami i warzywami.
Obiad można zastąpić surowymi pokarmami roślinnymi: pełnymi owocami i warzywami lub surowymi sałatkami warzywnymi. Zimą suszone owoce, rodzynki, suszone morele, suszone śliwki, wstępnie namoczone w wodzie. Bardzo przydatne zielenie, szczególnie czerwona komosa ryżowa, liście buraka ćwikłowego, pokrzywa, amarant.
Liście należy przekręcić na młynek do kawy i dodać do wody (w zimie można użyć suszonych liści, mieląc je na młynku do kawy).
Trawa jest dodawana do zimnej wody, a następnie oczyszcza jelita. Ale wywar z ziół, napojów owocowych i słodkich soków wchłania się do jelit.
Komórki, oczyszczone przez wodę, są zasilane przez naturalne produkty, które zachowały swoje właściwości bioenergetyczne, a proces odmłodzenia jest w toku.
Wieczorem weź swoje zwykłe jedzenie o 17-19 godzin, a chleb - na samym końcu posiłku. Nie należy pić ani przed posiłkami, posiłkami ani po posiłku. Żywność powinna być świeżo przygotowana, nie podgrzewać. Wykluczyć słodycze, słodycze, czekoladę, herbatę, kawę, alkohol, sól, przyprawy, żywność w puszkach, wędzoną żywność, a także wyeliminować spożycie płynnych potraw - barszczu i zup. Płynne pożywienie powoduje stagnację w przewodzie pokarmowym. Jeśli nie możesz się obejść bez barszczu, zjedz go wieczorem z dużą ilością posiekanej zieleni.
Wraz z wiekiem musisz zmniejszyć ilość jedzenia i zawartość kalorii. Pamiętaj, że nawet mały kawałek chleba lub gotowane nieożywione jedzenie, spożywane między wodą a innym surowym jedzeniem, może blokować funkcjonowanie przewodu pokarmowego.
Pamiętaj, aby odpocząć po głównym (wieczornym) posiłku. Pokarm jest lepiej wchłaniany w pozycji leżącej na plecach, zwłaszcza fizyczny stres na pełnym żołądku jest szkodliwy.
Ten system przyczynia się do normalizacji wagi. Używanie go bardzo łatwo schudnąć. Aby to zrobić, musisz przekonać się, że w pierwszej połowie dnia wystarczy pić, ale nie jeść, ale w drugiej połowie dnia - wręcz przeciwnie: wystarczy jeść, ale w żadnym przypadku nie pić. Przed głównym posiłkiem konieczne jest wypełnienie żołądka dużą ilością posiekanej zieleni, warzyw i owoców latem, a zimą sorbentami owocowymi lub jabłkowymi (proszki z suszonych owoców).
Aby to zrobić, jabłka lub morele muszą być suszone na baterii, aż staną się kruche i przekręcić na młynek do kawy. Można je przyjmować rano i podczas lunchu: 3-4 łyżki stołowe. łyżka wlać wodę i pić. Ten napój zaspakaja głód i sprzyja utracie wagi. Jeśli głód nadal nie jest satysfakcjonujący, można powtórzyć ten napój ponownie, zwiększając dawkę proszku lub żuć suszone owoce, mocząc je przez 3-4 godziny. Suszone owoce mogą być suszone samodzielnie lub kupowane na rynku. Nie kupuj suszonych śliwek (potrzebujesz tylko suszonych) i jasno pomarańczowych moreli (dodawały konserwanty). Morele powinny być ciemne.
I jeszcze jedna uwaga: kupując zielone warzywa na rynku, zwracaj uwagę na twarz gospodyni, bo je produkty z jej ogrodu. Jeśli jej twarz kwitnie, możesz bezpiecznie kupować produkty, nie ma w nich ani kilku chemikaliów.