Pozbądź się ostrogi pięty


Ostrogi najczęściej powstają na podeszwach, czasem na tylnej powierzchni kości piętowej. Przyczyna ich pojawienia się nie jest w pełni wyjaśniona, ale większość badaczy uważa, że rozwijają się one w wyniku ostrych i chronicznych urazów, płaskostopia, dna i różnych infekcji.


Objawami tej choroby są bóle o różnej intensywności na podeszwowej powierzchni pięty podczas ćwiczeń. W przypadku ostróg w okolicy ścięgna Achillesa ból wzrasta wraz ze zgięciem podeszwowym stopy. Rozpoznanie jest potwierdzane przez radiogram.
Czytelnicy, którzy mają do czynienia z piętą ostrą, wiedzą, ile cierpienia przynosi. Ale w arsenale tradycyjnej medycyny istnieje wiele skutecznych sposobów leczenia tej choroby.
- Najprostszy zabieg polega na wielokrotnym uderzaniu pięty w podłogę, co zwiększa cyrkulację krwi, dostarczanie słonej wody i wymianę wapnia. Cóż czerpać z ciała wywar ze skórki z arbuza i skrzypu. Możesz pocierać piętę butów, co również zwiększa krążenie krwi i wpływa mechanicznie, niszcząc ostrogą.
- Kiedy silny ból pomaga w ściskaniu ziemniaków. Umyj ziemniaki i zetrzyj je ze skórką na drobnej tarce, załóż opatrunek i polietylen na dzień. Zmień codziennie przez 7-8 dni.
- Często używaj 10-procentowej nalewki z orzeszkami pinii (20 g pokruszonych orzechów, aby nalegać w 200 g wódki przez 10 dni), wypij 1 łyżkę. łyżka 3 razy dziennie przed posiłkami.
- Pocierać czarną rzodkiew w skórę na drobnej tarce, włożyć uzyskaną kleik na noc na ostroga. Rano umyć piętę ciepłą wodą. Zazwyczaj wystarczą trzy procedury.
- Liść babki lancetowatej (nie myć), aby zastosować "na lewą stronę" do pięty, gdy wyschnie - wymienić na nowy. Pierwsze 3-4 dni mogą być silnym bólem, bądź cierpliwy, w ciągu dwóch tygodni zapomnisz o swoich ostrogach.
- Wlej małą ampułkę 3% jodu do zmiażdżonych dwóch tabletek aspiryny, wymieszaj bardzo szybko, ułóż kleik na wacie i nałóż na piętę. Owiń coś ciepłego i na wierzchu filmu. Procedurę powtarza się po siedmiu dniach i po siedmiu kolejnych (tylko trzy razy). Ten przepis może być używany z kośćmi na kciuku.
- Korzeń kwiatu tęczówki (około 250 g), umyć, mielić. Gruel zalać 250 g alkoholu, zamknąć osłonę kapronu, owinąć czarnym papierem i umieścić w ciemnym miejscu na 15 dni, trzęsąc co dwa dni. Wet bandaż w nalewki, naciśnij i zastosować do pięty. Przykryć celofanem, dobrze owinąć i pozostawić na noc. Następnego wieczoru przygotuj kompres z wazeliną. Procedury na przemian. Przebieg leczenia wynosi 20 dni (10 okładów z nalewką i 10 z wazeliną). Zwykle po 1,5 miesiącach ostrogi, jak to było.
- Napełnij trzylitrowy garnek małymi ziemniakami i obierkami ziemniaczanymi, gotuj, aż będzie gotowy, włóż do miski i ugniataj, aż ostygnie. Aby wytrzeć stopy, aby rozmazać podeszwy jodem i założyć skarpetki. Przebieg leczenia to siedem procedur.
- Butelka potrójnej wody kolońskiej, dwie butelki kozłka lekarskiego, dwie butelki jodu, pięć strąków gorzkiego pieprzu wymieszanych i podanych przez 24 godziny w ciemnej butelce. Smaruj bolesne miejsca na noc i podciągnij się. Przepis nadaje się również do leczenia rwy kulszowej.
- Wlej jod w spodek i włóż piętę na 10 minut,
- Umyć surowe jajko i, nie łamiąc go, włożyć do słoika z majonezem, przykryć octem, zamknąć pokrywkę i wstawić do lodówki, aż skorupa się rozpuści (około 10 dni). Wyjmij jajko stalową łyżeczką i włóż do emaliowanej miski, usuń folię, wytrzyj i zalej pozostałą esencję, dobrze wymieszaj, dodaj 40 g niesolonego masła. Maść jest gotowa, trwałość wynosi 2-3 lata. Nasmarować obcasy i nosić bawełniane skarpety, nie wkładać kompresu. Przepis nadaje się również do pęknięć i odcisków na podeszwach.
- Folia spod herbaty złożona cztery razy i włożyć skarpetkę pod piętę na kilka dni.
- Łyżka miodu z góry, butelka jodu (50 g), łyżeczka soli "Extra" - wymieszać. Nałóż na polar lub bandaż, połóż na pięcie, zawiń w celofan i mocno przypięty. Rano idź około 15 minut z bandażem, a następnie zdejmij. Ta ilość maści wystarcza na pięć procedur.
- Nałóż łyżeczkę miodu na liść z małej główki kapusty i przytwierdź na pięcie, umyj przez noc rano i ciepłą wodę. Procedurę powtarza się trzy razy.