Czyszczenie ciała


Długie życie bez choroby jest możliwe dla każdego z nas. Aby to zrobić, należy regularnie czyścić ciało z nagromadzonych substancji balastowych i żużli. Dostając się do organizmu wraz z pożywieniem, wodą i powietrzem, szkodliwe substancje zostają częściowo zneutralizowane i usunięte, pozostała ich niewielka część zatruwa organizm.
Odpowiednio przeprowadzone procedury oczyszczania pomogą pozbyć się wewnętrznego zatrucia toksycznymi substancjami, które powstają w wyniku stagnacji żużla w organizmie.
Czystość, w przeciwieństwie do ustalonej tradycji, podlega nie tylko jelitom i wątrobie. Na wiosnę warto oczyścić płuca, nosogardło, oczy.


Oczyszczanie płuc


Aby oczyścić płuca, zapraszasz do przygotowania balsamu, który składa się z 0,5 litra Cahorsa, 350 g miodu i 250 g liści aloesu. Przed wykonaniem balsamu na 2 tygodnie nie należy podlewać aloesu. Jak tylko minie ten okres, odetnij liście aloesu, nie myj ich i wytrzyj szmatką, drobno posiekaj, włóż do szklanego słoika, przykryj rogami i miodem. Domagaj się co najmniej 2 tygodni w ciemnym miejscu, a następnie ściśnij i odcedź. Balsam 1 łyżka. łyżka 3 razy dziennie 30 minut przed posiłkiem, do końca całej porcji.
Sok z lucerny jest bardzo przydatny do czyszczenia płuc. Lucerna jest jedną z najbardziej bogatych w chlorofil roślin. Chlorofil jest bardzo pomocny w zaburzeniach układu oddechowego, zwłaszcza w płucach. Sok ze świeżej lucerny jest bardzo mocny, dlatego lepiej pić z sokiem z marchwi. Sok można pić tak samo, jak jest pijany z przyjemnością, bez forsowania siebie.


Oczyszczanie nosogardła


W układzie oddechowym są dwie sekcje: górna i dolna droga oddechowa. Górne drogi oddechowe obejmują nos, zatoki przynosowe, migdałki i gardło. Powietrze przez zewnętrzne otwory (nozdrza) wchodzi do jamy nosowej, przechodzi przez krtań i wchodzi do dolnych dróg oddechowych - tchawicy, oskrzeli i płuc. Wewnętrzna powierzchnia jamy nosowej pokryta jest błoną śluzową, której górna warstwa jest utworzona przez nabłonek rzęskowy. Śluz wraz z osadzonymi na nim cząstkami kurzu porusza się za pomocą rzęsek do krtani. Tutaj jest usuwany przez kaszel lub połknięcie. Aby zapobiec przedostawaniu się zbyt wielu drobnoustrojów do jamy ustnej i nosa oraz ewentualnemu zapaleniu migdałków, należy oczyścić nosogardło.
W domu możesz to zrobić tak:
- zmieszaj 1/4 łyżeczki sody i 15-20 kropli 10% alkoholowego roztworu propolisu w 1 szklance przegotowanej wody. Opłucz nos 3-4 razy dziennie roztworem, wlewając po 1/2 filiżanki świeżo przygotowanego roztworu do każdego nozdrza;
- lub inny przepis: wlać 2 łyżki. łyżka skrzyp 1 szklanka wody, gotować przez 7-8 minut, nalegać 2 godziny. Opłucz nosogardło 1-2 razy dziennie przez 7 dni;
- można zastosować następujące ładunki: weź 2 części kory dębu i 1 część ziela dziurawca i liść mięty. 1 łyżka. łyżka zalać 1 szklanką zimnej wody, doprowadzić do wrzenia, gotować przez 3-5 minut, nalegać 1 godzinę, przecedzić, płukać nosogardzieli 1-2 razy dziennie.
I jeszcze jedna część kolekcji: weź 10 części liścia czarnej porzeczki, owoce dzikiej róży (zmiażdżone), kwiaty rumianku; 5 części kwiatów nagietka i 2 części kwiatów kaliny. 1 łyżka. łyżka zalać 1 szklanką wrzącej wody, nalegać 6-8 godzin w termosie, odcedzić, dodać 1 kroplę jodłowego oleju i myć nos 1-2 razy dziennie dla
3 dni.


Oczyszczenie oczu


Szczotkowanie oczu można wykonać na kilka sposobów.
Metoda 1 - przy użyciu parzenia herbaty. Lepiej jest użyć świeżego naparu herbacianego. Przetrzyj oczy wacikiem zamoczonym w liściach herbaty od zewnętrznej strony oka do wewnątrz.
Metoda 2 - użycie rumianku. Wlać szklankę wrzącej wody 2-3 łyżki. łyżki kwiatów rumianku. Nalegaj godzinę, napręż się. Oczyść, gdy oczy są zaognione.
Trzecią metodą jest pobranie 20 g trawy z nasion lnu, kwiatów chabra i czarnego bzu, wymieszanie i zalanie kolekcji 2 szklankami wrzącej wody, pozostawienie na 8 godzin i osuszenie.
Możesz spłukać oczy z wywaru: weź niebieski chaber (kwiaty) - 25 g i gotuj w 0,5 litrze wody przez 3 minuty, odcedź.
Możesz zrobić napar z koniczyny leczniczej - 35 g zalać 0,5 litra wrzącej wody, nalegać 15 minut, przecedzić.
Zdrowie dla wszystkich!