Utwórz wakacje


Zbliża się Nowy Rok, ale wciąż masz czas, aby zamienić zwykłe domowe kwiaty w oryginalne noworoczne prezenty lub bajeczną dekorację mieszkania. Tak, w jodełkę
jeśli to konieczne, można zastąpić je żywymi roślinami.


Jeśli nie chcesz ścinać choinki pod korzeniem, kup żywą choinkę w pojemniku lub doniczce. W przeddzień Nowego Roku w kwiaciarniach - obfitość takich leśnych piękności różnych ras i rozmiarów.
Bądź jednak ostrożny przy dekorowaniu, elektryczne girlandy mogą zrujnować roślinę, a zabawki powinny być bardzo lekkie i łatwe do zamocowania.
Umieść tę choinkę w najchłodniejszym miejscu, od czasu do czasu kropiąc nią wodę. Wypełni on pomieszczenie iglastym aromatem, poczuciem świętowania. A po Nowym Roku stopniowo przyzwyczaja się roślinę do zimnego powietrza, aby na wiosnę można było sadzić w ogrodzie.

Zamiast choinki

Możesz wymienić jodełkę i rośliny domowe, takie jak araukaria. Teraz stał się bardzo popularny ze względu na podobieństwo do choinki. Możesz go ozdobić tylko bardzo lekkimi zabawkami z papieru lub świecidełkami, eleganckimi kokardkami i pozłacanymi nitkami. To wystarczy, aby zmienić Araukarię w drzewo Nowego Roku.
Cyprys przypomina również miniaturową żyjącą jodełkę i może stać się ozdobą domu lub wspaniałym prezentem na Nowy Rok. To prawda, że trzeba było spotkać cyprysy, które zostały przetworzone w sklepie ze specjalnymi błyskami (szczególnie na Nowy Rok), tak aby były świąteczne i bardziej jak choinka. W rzeczywistości szkodzi roślinie, więc lepiej jest kupić cyprys w swojej naturalnej postaci, nie ozdobionej błyskotkami i zabawkami. Jeśli nadal chcesz ubierać cyprys jako choinkę, możesz powiesić na nim deszcz deszczu lub lekkie zabawki papierowe. Pamiętaj, że dekoracyjny cyprys jest bezpretensjonalną rośliną, jednak nie toleruje suchego powietrza i wysokiej temperatury w zimie.

Skład noworoczny

Można go utworzyć na parapecie. Jest to odpowiednie dla każdego kwiatu domowego, ale wskazane jest, aby wybrać roślinę dużą i smukłą. Na przykład drzewo aloesu, kaktus, dracen, gruboskórny, cytrusowy.
Po wybraniu wnioskodawcy owinąć garnek papierem do pakowania w kolorze niebieskim lub srebrnym, przykryć ziemię puszystym "śniegiem" wykonanym z pianki. Na szybę narysuj biały lub niebieski gwasz małe płatki śniegu (duży wzór odwróci uwagę od kwiatu).
Jeśli wybrana roślina ma silne gałęzie, zawiesić na niej kilka małych zabawek. Liście mogą być ozdobione specjalnym sprayem (dla kwiaciarni) białym, srebrnym lub złotym. Lub ozdobić koronę miniaturowymi płatkami śniegu z białych papierowych serwetek, kawałków waty. Możesz używać i blichtr, ale tylko niewielkiej i najmniejszej.
Na konturze szkła możesz naprawić girlandę z małymi światłami, aby narysować Świętego Mikołaja, i że w bajkową noc szczęście nie omija twojego domu.

Prezenty na święta

Jednym z najprzyjemniejszych zmartwień w przededniu wakacji jest przygotowanie prezentów dla przyjaciół i krewnych. Nie trzeba wydawać dużych pieniędzy, ale fantazja w tej branży jest po prostu niezbędna.
Kwiaty - najlepszy prezent na każde święto, ale po Nowym Roku nie trzeba podawać standardowego bukietu, ale coś wyjątkowego: miło, słodko, zabawnie i elegancko. W tak fantastycznej niespodziance możesz zamienić każdy kwiat, dekorując go miłością, fantazją i humorem.

To może być Święty Mikołaj

Może być wykonany z grubego kaktusa z dużymi igłami. Połóż go na czubku głowy czerwoną czapką z białą klapą. Agresywni needlewomenowie mogą uszyć go z materiału, ale łatwiej zrobić z czerwonych serwetek i waty za pomocą kleju lub zszywacza. Okrągłe oczy wycięte z papieru i gwóźdź na igłach. Bujna broda z waty pozostanie również na cierniu. Fantasize o tworzeniu wizerunku znanego z dzieciństwa. Najważniejsze, że strój powinien być łatwy, nie męczyć "starego dziadka"!

Lub kosz przebiśnieg

Oczywiście tylko w bajce można zebrać cały kosz przebiśniegów w pokrytym śniegiem lesie. Ale w szklarni domu mogą łatwo zastąpić wspaniałe czapki z białego fiołka lub cyklamen. Płatki Priporoshite z pokruszonym świecidełkiem, które błyszczą, jakby pokryte szronem. Wrzuć garnek do kosza, którego rączka pokryta jest czerwoną wstążką, z boku zbudujesz mały łuk, przypnij dzwonki. I wtedy znane domowe kwiaty staną się bajeczne i noworoczne.

Gwiazda betlejemska - poinsecja

Status najbardziej noworocznego kwiatu jest mocno zakorzeniony w poinsecji, popularnie zwanej "gwiazdą bożonarodzeniową". Sprzedawcy często traktują go specjalnym sprayem z błyskiem, a następnie jego ognisto-czerwone liście wyglądają jak kamienie szlachetne. Oczywiście jest to niesamowity prezent na Boże Narodzenie lub Nowy Rok.
Opcje świątecznej dekoracji i tworzenia takich "żywych" niespodzianek Nowego Roku, prezentów - dużo. Nie wymagają dużych kosztów materiałowych.
Najważniejsze jest twoja twórcza wyobraźnia i miłość, uwaga dla tych, którym chcesz pogratulować.