Rosochka w oknie


Miniaturowa róża została mi przedstawiona 8 marca. Dziecko z jasnoróżowymi, dość dużymi kwiatami. Czy to nie cud?

Niestety, piękno nie uszczęśliwiało mnie zbyt długo. Następnego dnia jej liście zaczęły się obficie kąpać. Jak się okazało, z braku wilgoci i pośpieszyłem jej pomóc. "Pijaliśmy" dużą ilość wody z patelni, kwiat rozjaśnił się, ale kwitnące pąki musiały zostać odcięte w ciągu kilku dni z powodu niesympatycznego wyglądu. Susza zrobiła swoją brudną robotę. Najwyraźniej sklep nawet nie pomyślał o podlewaniu róży.
Nie wahałem się wychwalać mojej nowej dziewczyny i skarżyłem się na spadające liście. Ona, w odpowiedzi na moje słowa, podsumowała: "Ja i moi przyjaciele straciliśmy tę samą różę, a zgubicie się!". Postanowiłem jednak, że mój nowy gość stanie się pełnoprawną kochanką, będzie rósł, bez względu na wszystko, i nadal będzie mi podobał się jej pięknym rozkwitem.
Po zeskanowaniu informacji z drukowanych publikacji zdecydowała się przeszczepić swoje podopieczne, tym bardziej, że pula była dla niej za mała. Dla normalnego wzrostu róży potrzebna jest duża pojemność 2-2,5 litra z dużą ilością dużych dziur (konieczne!) I drenaż z gliny ekspandowanej i piasku rzecznego. Gleba musi być lekka, płodna, oddychająca. Biorąc pod uwagę wszystkie niezbędne czynniki, przeszczepiłem różę. Podczas przeładunku nie zaatakowano korzeni, a mój "cal" szybko zaczął rosnąć. Nawadniano go tylko na tacy, stosując raz na tydzień lek HB-101. Zakochał się w Rose. Korzenie mini-róży aktywnie piją wodę z patelni. Jeśli górna warstwa gleby jest zwilżona, wtedy roślina ugasiła pragnienie.
Opryskiwanie mikrobiologicznym nawozem "Extrasol" i HB-101 znacznie pomogło wzmocnić mój kwiat. W końcu pojawił się pierwszy długo wyczekiwany pączek, a potem następny. Przez całe lato róża była zadowolona z pięknych dużych (pojedynczych okazów o średnicy do 6 cm) z kwiatami. Wrzesień odpoczął, aw październiku znów rozkwitł.
Moja uroda nie tylko bardzo się powiększa, ale także "potomstwo". Sadzonki są zakorzenione latem w temperaturze +20 оС w wilgotnej glebie. Jeden doniczkę należy sadzić nie więcej niż 2-3 sadzonkami z 2-3 pąkami i przykrywać folią polietylenową. Około miesiąca później sadzonki zapuszczają korzenie, młode liście przebijają się. Dobrym wskaźnikiem rozwoju róż są małe igły. W ciągu trzech miesięcy młode rośliny są już zadowolone z kwitnienia.
Oprócz piękna, natura obdarowała mini róże i cudowny zapach. Jest to szczególnie widoczne w pierwszym tygodniu kwitnienia. Kolejną wspaniałą cechą kwiatów róży jest to, że nie tracą swojego odwołania nawet przez trzy tygodnie!
Korzenie mówią nam, że nadszedł czas transplantacji. Jeśli pojemnik staje się ciasny, wybiera się go na zewnątrz przez otwory odprowadzające wodę.
Myślę, że róża jest bezpretensjonalnym kwiatem i na pewno podziękuje za opiekę i pielęgnację z bujnym kwitnieniem. Na dziedzińcu zima i róże kwitną, pracują bez wytchnienia, tworząc piękno, pomimo krótkiego dnia.
Uważa się, że róża doniczkowa ma najwyższą energię ze wszystkich roślin, szczególnie w okresie kwitnienia. Róża pobudza miłość do pokoju, zwierząt i promuje przyjacielskie relacje między ludźmi.