Ogórki na tle ... śniegu


Czy chciałbyś mieć na parapecie egzotyczną roślinę z lianami z rzeźbionymi jasnozielonymi liśćmi i słonecznymi żółtymi kwiatami?
Nie, nie oferuję nasion - znajdziesz je bez trudności. Jednak każdy ogrodnik na pewno mają i różne odmiany.
Zgadłeś, że to jest ogórek?

Zimą, gdy za kilka miesięcy udaje nam się ominąć optymistyczne tony roślinności i zamieszanie na miejscu, są w stanie ozdobić nasze mieszkanie i "przenieść" nas, jeśli nie do obecnego łóżka, to przynajmniej do lekcji tymczasowo zastępującej pracę w domu .
Podzielę się opowieścią o oswajaniu ogórków jako kultury pokojowej.
Około ośmiu lat temu zdecydowałem się przetestować na stronie ogórki Aquarius. Ta wczesna odmiana dojrzewająca przyciągnęła mnie szeregiem cech: "zieloni nie żółkną". Jesienią zostawiłem jeden owoc, aby się upewnić. Zdjęła pulchny ogórek na półce, gdzie był sam i leżał do Nowego Roku.
Drugiego stycznia, kiedy żadne domowe sprawy nie chciały zawracać sobie głowy, a nastrój był jedynie lekcją dla duszy, wtedy owoce, które nie uległy żółtemu, podeszły do stołu. Nie lunch, ale "działa".

Autopsja wykazała, że do tego czasu smak samego warzywa stał się bezwartościowy, nie powodował apetytu, mógł zadowolić tylko krowy. A nasiona w środku były "jak ogórki": były świeże, nie wykiełkowane, jak często w tym sezonie dzieje się z dynią i dynią; każde nasiono - wewnątrz własnej ochronnej powłoki, jak w skafandrze kosmicznym.
Tego samego dnia kilka nasion zostało przeniesionych do doniczki dla roślin doniczkowych. W innej podobnej ceramice, rozsianych było również ziarno hybrydowego ogórka Leandro, również wcześnie, charakteryzujące się hodowlą o przeważająco żeńskim typie kwitnienia. "Cóż, towarzysze są całkiem odpowiedni do porównania w eksperymencie," zdecydowałem o Leandro F1 i Aquarius.
Opuszczony ze swojej strony Wodnik był, jak w zagadce, nie ma okien, drzwi, pełnych pokoju wolnych nasion, więc niech eksperymenty nie będą szkoda. Natomiast nasiona "leander" są drogie. Dlatego chciał stworzyć większy komfort, aby zagwarantować wynik. Dzięki tej przewadze cenowej Leandro osiadł na parapecie po słonecznej stronie, podczas gdy Aquarius dostał parapet okienny i tam, po prostu "za rogiem", ale po stronie północnej.
Rosnące obie odmiany w trakcie koncertu, otrzymujące tę samą ostrożność: podlewanie stopionej wody w temperaturze pokojowej z pluszowego misia.
Cudowny nastrój przyozdobił żółte kwiaty! Nawet przechodnie zainteresowali się faktem, że rośliny wokół nas owinęły się wokół okien.

Pszczoły i inne owady, które przeprowadzały operację w celu zapylenia, w domu, oczywiście, nie były. Najwyraźniej więc na bardziej kapryśnej hybrydzie Leandro kwiaty nie były zbyt chętne, aby uformować płód. Znacznie bardziej skłonny do "robienia" z Wodnikiem. To prawda, że ogórek wolał wyhodować jeden na cały krzak. Pojawi się drugi - pierwszy zmienia kolor na żółty i umiera. To musiało wpłynąć na brak witamin - nie karmiłem roślin nawozami.
Zerwaliśmy małe ogórki, gdy tylko osiągnęły centymetr trzy długości. W ten sposób następny owoc otrzymał wzrost. Tak, nie postawiliśmy sobie celu, aby zebrać koszyk warzyw - cieszył się wzrostem ogórka jako przestronnego pnącza.
16 kwietnia w gęstej zieleni na oknie na samej górze nagle odkryliśmy ogromny ogórek o długości 10 cm, niezauważony! Wszyscy dostali kawałek tego Wodnika!

Przechodząc do ogrodu z początkiem letniego upału, moje ogórki w pokoju nie zostały przeniesione - długie rzęsy szybko wyschły. Przede wszystkim jednak zadaniem nie było żyć wiecznie.
Zimą, kiedy ziemia jest pokryta białym śniegiem za szkłem, można sadzić rośliny ogórkowe na parapecie. Zobaczysz, jak przyjemnie jest żyć z nimi.