Lianna udekoruj i wylecz


Pierwsze wzmianki o związku między człowiekiem a rośliną dotyczą właściciela słynnego cudu świata - królowej Semiramid, której piękno rzekomo zależało od piękna jej ogrodów, tak aby zapewnić idealną opiekę nad jej roślinami.


Teraz istnieje wiele zniekształconych przekonań na temat roślin, jest nawet opinia, że rośliny są w stanie wypędzić męża z domu. Ale myślę, że od dobrej gospodyni jej mąż nie odejdzie, ale od złego ucieknie. I nie ma go w ogóle w roślinach, po prostu trzeba kogoś obwinić. Jednocześnie, w naszych czasach nikt nie zaprzecza, że jakakolwiek żywa istota - człowiek czy roślina - posiada pole biomagnetyczne. Najprawdopodobniej chodzi o interakcję tych pól. Jeśli się pokrywają, wpływają pozytywnie na siebie nawzajem, tzn. Osoba karmi roślinę swoim biopole, a to z kolei rośnie bujnie i karmi tę osobę. Dlatego śmiechu nie można śmiać się z ludzi, którzy głaszczą rośliny, dzielą się z nimi swoją radością i porażkami. Przecież w tym czasie następuje wymiana pól i możliwe jest leczenie ofiary życiowych kłopotów z biopola gospodarza przez jego zielonego przyjaciela.
Często zastanawiam się, czy były jakieś choroby wraz z cywilizacją, kiedy człowiek oddzielił się od natury i zamknął się w betonowych skrzynkach na ciepło i światło? Czy ciągniemy nas do nowoczesnych apartamentów z kiełkami i warstwami, instynktownie przywracając normalne środowisko biologiczne? I znowu, jak wyjaśnić, na przykład, miłość roślin na pierwszy rzut oka: zobaczyli i natychmiast chcieli ją zdobyć. Czasami utalentowany kwiat jest "nie do gustu", a my staramy się go oddać lub odepchnąć - "poza zasięgiem wzroku, z głowy".
Istnieją ciekawe wzory, na przykład naturalne blondynki o brązowych oczach uwielbiają senpolię, odważne brunetki nabywają palmy. Blondynka i niebieskoocy mężczyźni lubią filodendrony i potwory. Potwory są "do ich gustu i serca" prawie wszystkim starszym. Co dziwne, w naszych mieszkaniach te lian są bardzo nieliczne, a poza tym, oprócz estetycznej i osobistej satysfakcji, są bardzo przydatne. Liany żywią się nie tyle korzeniami, ile pochłaniają substancje odżywcze z powietrza, ale żywią się tym, co nam szkodzi - formaldehydem (składnikiem wszystkich płyt wiórowych, pilśniowych, linoleum), dwutlenkiem węgla z palników gazowych, samochodów, a nawet od nas. Wydobywają prawie cały okresowy stół z powietrza, oczyszczając i uzdrawiając powietrze w mieszkaniu.
Ktoś twierdzi, że winorośl w nocy nie produkuje tlenu, ale absorbuje. W rzeczywistości, w ciemności, absorbują tlen, ale kot domowy absorbuje go dziesiątki razy więcej. Niektórzy twierdzą, że pnącza są trujące i niebezpieczne, aby utrzymać je w domu. Ale będą one szkodliwe tylko wtedy, gdy są, ale jeśli przypadkowo dostaniesz sok na ranę, nic się nie stanie, zapewniam cię jako lekarza. Więc zwróć szczególną uwagę na liany. Są to darmowe klimatyzatory, przyjaciele-asystenci, twórcy komfortu w naszym domu.
Osobliwością ich uprawy jest to, że liana potrzebują wsparcia. Może to być patyk, liny itp. Możesz po prostu przykleić ściegi do betonowych powierzchni okien lub ścian, przykleić sznurki od okna do żyrandola, a tym samym ozdobić sufit wykwintnym wzorem egzotycznych liści. Nic nie zdobi kobiety jak zadbane kwiaty w mieszkaniu. Od takiej kobiety jest mało prawdopodobne, aby opuścić męża.