Diagnoza kolorów


Ludzie są często proszeni o powiedzenie mi, co robić, gdy umiera dom. Jeśli nie masz pewności, co się dzieje, musisz uporządkować je w odpowiedniej kolejności. Zwykle śmierć rośliny jest spowodowana przesuszeniem lub nadmiernym wysuszeniem śpiączki ziemskiej, jak również przez szkodniki lub choroby.


Jeśli gleba w doniczce nie jest zbyt sucha i niezbyt mokra, szkodniki nie występują na roślinie, to należy zbadać korzenie, usuwając roślinę z doniczki. Jeśli okazały się zdrowe, roślina powinna zostać przeszczepiona do większego garnka świeżej ziemi, ponieważ stan depresji wiąże się z brakiem odżywiania.
Jeśli na podmokłej glebie znajduje się płowiejący lub rozkładający się korzeń, należy przeszczepić kwiat na świeże, usuwając dotknięte części korzeni. Przesuszone wyroby ceramiczne należy równomiernie zwilżyć.
Przyczyną złego stanu rośliny może być brak światła lub suchość powietrza. W pierwszym przypadku roślina przesuwa się bliżej światła, w drugim - jest regularnie spryskiwana. Przydaje się do mycia roślin raz w tygodniu pod prysznicem, przepłukując infuzją rumianku lub tytoniu w celu ochrony przed wciornastkami, mszycami, roztoczami, pająkami, patogennymi grzybami.
Aby uratować roślinę przed śmiercią, trzeba znać objawy jej złego stanu zdrowia i przyczyny, które ją spowodowały. Suche końcówki i brązowe plamki pojawiające się później na liściach mogą być spowodowane zbyt suchym powietrzem w pomieszczeniu lub nadmiernie nawilżoną ziemią. Suche plamy lub punkty na liściach - niewystarczające nawadnianie, miękkie mogą powstać z powodu uwilgotnienia gleby. Przesuszona gleba prowadzi do utraty turgor przez roślinę, jej więdnięcie i wysuszenie liści.
Spadające pąki lub kwiaty mogą być spowodowane suchym powietrzem, słabym oświetleniem, nadmiarem azotu i przegrupowaniem roślin z miejsca na miejsce.
Ostre żółknięcie i opadające liście są najczęściej spowodowane zimnym przeciągiem. Stare liście latem przeważnie żółkną z powodu wysychania ziemistej śpiączki i braku odżywiania, w zimie - z powodu złego oświetlenia lub wysokiej temperatury w nocy. Skręcanie i marszczenie liści może być spowodowane przez podlewanie wodą chlorowaną, brak w glebie potasu, magnezu, fluoru, molibdenu, miedzi, boru, manganu. Stan wstrząsów rośliny spowodowany podlewaniem bardzo zimnej wody, silnym przeciągiem, ostrym spadkiem temperatury towarzyszy nagły spadek zielonych liści. Blado zielony kolor liści, ich mozaika, wynikają z braku żelaza, miedzi, siarki w glebie. Przekształcenie barwnych liści w liście jednoktonowe spowodowane jest brakiem światła lub nadmiarem azotu w glebie. Przyczyną powolnego wzrostu, a nawet jego braku może być okres odpoczynku w okresie jesienno-zimowym. Rozciągnięte łodygi z małymi liśćmi wskazują na niedostateczne oświetlenie i słabe odżywianie mineralne.
Jeśli znajdziesz powyższe objawy złego stanu zdrowia rośliny, możesz ją poprawić, eliminując przyczyny, które ją spowodowały.