Jak przekształcić korytarz


Korytarze w standardowych mieszkaniach miejskich są zwykle małe, ciemne
i zamknij. Ale nie jest to powód, żeby ich nie sadzić.

To prawda, że rośliny do tego celu powinny być wybierane z najwyższą starannością - wysoce odporne, nierozgałęziające się, rozciągające się gatunki, głównie ampelowe lub wspinaczkowe, ozdobne liście. Umieść wszystkie te rośliny na półkach lub w zawieszonych donicach, a także połącz je z podporami. Ponadto, w korytarzu, bardziej niż gdziekolwiek, kultura tymczasowego ogrodnictwa jest odpowiednia - kwitnące rośliny doniczkowe, które wyglądają jak eleganckie bukiety, kwitną przez długi czas i są wyrzucane lub przestawiane po więdnięciu w bardziej sprzyjających warunkach. Do takich kwiatów należą przede wszystkim kalceolaria, perski cyklamen, poinsettia najpiękniejsza, biała pierwiosnka, schizanthus vizetonensis, krwiożerczy kruk.
Dobrze wyglądający i nie wymagający dużo miejsca na ciemnozielone odmiany pterii Cretan, ożywiając wnętrze koronkowymi liśćmi. Rośliną uniwersalną pod każdym względem jest bluszcz pospolity. Rośnie dobrze prawie wszędzie i pasuje do każdego wnętrza. Jest to całkiem odpowiedni ampelopsis, którego bicze zwisają. Ponadto, warunki takie będą z powodzeniem prowadzić Aspidistra wysokie i chlorophytum Grzywacz, a także różne rodzaje Pilea.
Są duże rośliny, które z powodzeniem mogą żyć w półmroku korytarza. Na przykład Philodendron Cello, Philodendron climbing i Philodendron reddening (dwa ostatnie gatunki mogą przeciągać wzdłuż podpór bardzo dekoracyjnie).
W połączeniu z ładnymi doniczkami z miedzi, mosiądzu i chromu, szczególnie korzystne są ciemnozielone rośliny. Uderzający kontrast tworzą również białe i jasnożółte doniczki. Cóż, jeśli kolor doniczki łączy się z kolorem tapety, ścieżkami. Wtedy korytarz nie jest tak ponury, jak go widzieliśmy.