Twój dwór? Dostępne


Jak w naszym czasie kryzysu opanować nabycie ziemi lub budowę domu? Tak, bardzo proste! W czasie kryzysu spadają nie tylko płace, ale także ceny.

Zacznijmy od ziemi. Od dawna stało się jasne, że inwestowanie pieniędzy w ziemię jest jednym z najbardziej dochodowych. Do niedawna ceny gruntów systematycznie rosły z roku na rok. Ale co stanie się tej wiosny, nikt nie wie. Agencje nieruchomości dają dość sprzeczne prognozy. Z jednej strony ceny gruntów powinny się zatrzymać lub zmniejszyć ze względu na spadek siły nabywczej ludności. Z drugiej strony, ludzie, którzy stracili część swojej pensji, mogą pamiętać, że w dawno zapomnianych czasach Związku Radzieckiego produkty wyhodowane na działkach gospodarstwa domowego stanowiły wielką pomoc w budżecie domowym i ponownie zaczęły opanowywać zawody rolnika i hodowcy. W tym przypadku grunt będzie bardzo, bardzo poszukiwany, co nie pozwoli na spadek cen.
Co więc możesz zrobić tym, którzy chcieliby mieć swoje miejsce pod słońcem kraju, ale wątpią w ich możliwości finansowe? Odpowiedź jest prosta: porozmawiaj z agencjami nieruchomości, dowiedz się, w których obszarach jest sprzedawana ziemia i po jakich cenach. Następnie musimy zrobić chyba najważniejszą rzecz - odpowiedzieć na pytanie "Czego naprawdę chcę?". Psychologowie twierdzą, że tylko dzięki zrozumieniu twoich potrzeb możesz odnieść sukces, aw każdym razie nie tylko tworząc "wiejski raj".
Poznając rynek ziemi, od razu zdasz sobie sprawę, że im bliżej działki do miasta, tym droższe. Najwyższe ceny znajdują się w strefie podmiejskiej, Krasnojarsku i lewobrzeżnych regionach Wołgi.
W odległości 180-200 km od Samary ceny są znacznie tańsze, a przyroda lepsza. Jeżeli do strony można dotrzeć tylko prywatnym transportem - ceny są niższe. W wioskach działka jest droższa niż na letnich tablicach. W ubiegłym roku, mój przyjaciel udało się kupić 18 akrów doskonałej ziemi na daczy tablicy 30 km od miasta za 25 tysięcy rubli. Wokół zalanych łąk i ciepłych jezior. Pani zbudowała mały domek letni i chętnie spędzi weekend na swojej działce. "Dlaczego jest taki tani?" Pytasz. Tak, ponieważ w tym domku nie ma nic oprócz wody technicznej. Ale moje znajome życie bez garniturów wygodnych, tak że kobieta jest całkiem szczęśliwa.

Jeśli nadal chcesz żyć światłem i, być może, gazem, powinieneś pomyśleć o domu we wsi. Ale co, jeśli spędzasz trzy lub cztery godziny na drodze, nie jest możliwe, a akcja bliżej, na przykład w Małej Tsarevschina, kosztuje kilka milionów rubli? Istnieją opcje. Warto rozważyć możliwość nabycia ziemi na prawym brzegu Wołgi. Aby przejść na drugą stronę, musisz spędzić około trzydzieści minut, a ceny ziemi są dość rozsądne. Chociaż nie wszędzie. Latem ubiegłego roku ceny działek znajdujących się nad brzegami Wołgi osiągnęły dwieście lub trzysta tysięcy na sto. Najwyższe ceny były w wioskach Shiryaevo, Solnechnaya i Gavrilova Polyana. Ten wysoki koszt jest zrozumiały: tereny nadbrzeżne są bardzo wygodne dla właścicieli łodzi i jachtów, którzy mogą zapłacić ogromną kwotę za ziemię, którą lubią bez zastanowienia. Cóż, przeciętny obywatel Samary może nie potrzebować domu, powiedzmy, na Słonecznej Polanie: po pierwsze, droga jest droga, a po drugie, podróż trwa zbyt długo. Jest znacznie tańsze Shelehmet, Podgora, Vypolzovo, Thorn i Boże Narodzenie. Przekroczyłeś Wołgę na Omike, a oto ona - Rozhdestveno! Wioska jest duża: jest szpital, targ, sklepy. Mieszka tam, nie trzeba nosić jedzenia z miasta. W takim przypadku pomoc miejscowym lekarzom będzie miała odpowiednie kwalifikacje. Za wioską znajduje się wspaniały las grzybowy, jeziora i kanały, ogromne łąki z truskawkami. Nieco dalej są ostrogi gór Zhiguli. Pewien mądry człowiek powiedział: "Po tej stronie wieś jest po prostu wioską, a po tej stronie jest park narodowy". I on ma rację! Takiej różnorodnej i nietkniętej natury w bezpośrednim sąsiedztwie Samary nie można już znaleźć. Co ciekawe, ceny gruntów w Rozhdestveno są niższe niż w Shelekhmeti, do których wciąż trzeba się dostać. To prawda, że dotarcie do celu nie jest trudne: autobusy kursują regularnie, a "lewicowcy" stale pełnią służbę na przystani. Być może faktem jest, że Rozhdestveno jest "żywą" wioską, a w Shelekhmeti nie ma już prawie żadnych mieszkańców. Wioska stała się niemal wioską wakacyjną i zgazowano. Z jednej strony wieś graniczy z Wielkim Jeziorem Shelekhmetsky, az drugiej - z górami Zhiguli. Natura tutaj jest cudowna. Wszystko tam jest: jeziora z plażami i czyste lasy. Nawiasem mówiąc, zgodnie z danymi monitoringu środowiska, drugie najczystsze powietrze w regionie Samara znajduje się powyżej gór Zhiguli. Ceny za działki w Shelehmeti sięgają stu tysięcy za sto, choć można kupić taniej. Głównym konkurentem Shelekhmeti jest wieś Novinki, która stoi na tym samym jeziorze Big Shelekhmetsky. Znacznie niższe ceny w Vypolzovo i Ternovoy. Właśnie tak! Do najbliższego kanału z Vypolzovo trzeba iść. Thorny nie ma żadnych zbiorników. Ale ta wioska znajduje się po stronie Zhiguli, na skraju stuletniego lasu dębowego. Więc są opcje!

W Boże Narodzenie są opcje. W pobliżu przystani są drogie miejsca - sto tysięcy za sto. Na tej samej Wołozce, ale w odległości 20 minut od skrzyżowania, ceny spadają do siedemdziesięciu pięciu tysięcy, aw centrum wioski lub na stawie, ale bez wychodzenia do Wołgi, cena spada do trzydziestu pięćdziesięciu tysięcy na sto metrów kwadratowych.