Rodzina to zespół


Dzieci w kraju - bolesny punkt dla wielu rodziców. Podczas gdy dzieciak lubił grać godzinami w piaskownicy, byli szczęśliwi. Ale dzieci dorastają, dorosłe potomstwo w domku czasami nie może zostać zwabione przez owinięcie, a to staje się ogromnym problemem rodzinnym.


Znudzone dzieci w kraju. Nadal! Ulubieni przyjaciele zostali w mieście, nie lubią wykopać łóżek, zmęczeni czytaniem książek. Nawet jako dorośli, niektórzy ludzie przypominają swoje wiejskie dzieciństwo z nieukrywanym obrzydzeniem. Ale są też inne przykłady. Jeśli przyjaciele zbierają się w daczy, jeśli rodzice urządzają imprezy, nie muszą spoczywać godzinami przy stole, ale obejmują gry, w których dzieci uczestniczą razem z dorosłymi, jeśli dzieci pomagają w przygotowaniu przyjęć rodzinnych, wielu z nich wyjeżdża do dom wiejski staje się najjaśniejszym momentem w życiu.
Chciałbym zaoferować scenariusz odpowiedni na każde święto, które planuje się odbyć w kraju. Składa się z kilku gier, w których mogą uczestniczyć zarówno dzieci, jak i dorośli. Są to gry, które sprawiają, że rodzina jest prawdziwym zespołem.
Rodzice i dzieci będą musieli wcześniej przygotować trasę z przeszkodami. W przyszłości ktoś z rodziny odgrywa rolę przywódcy i obserwatora. Prowadzący musi dobrze wytłumaczyć graczom zasady przechodzenia każdej przeszkody i uważnie monitorować wypełnianie proponowanych warunków. Gracze mogą być podzieleni na drużyny, a następnie drużyna, która jako pierwsza doszła do mety, zostaje zwycięzcą. Jeśli jest niewielu graczy, drużyna może być jedna, a goście i gospodarze mogą wziąć udział w grze.
Sprzęt do prowadzenia tej gry nie jest trudny: długi słupek (około 3 m), kartki papieru ze wskazówkami, lina o długości 2 mi łańcuchy do powieszenia ostatniej wskazówki lub klucza. Gra rozpoczyna się od tego, że prowadzący prosi graczy o znalezienie nagrody i ogłasza, że można ją znaleźć po trasie z przeszkodami. Aby to zrobić, wykonaj strzały rysowane kredą i znajdź wskazówki.
Gracze wyszukują strzały wylosowane z góry i znajdują pierwszą przeszkodę, obok której znajduje się słup o długości trzech metrów i przypinają kartkę z objaśnieniami. Pierwsza przeszkoda nazywa się "Rzeka".

Rzeka

Brzegi rzeki są dwiema równoległymi liniami, narysowanymi w odległości 4-5 m od siebie. Brzegi połączone są "mostem" - płaską prostopadłą linią. Zadaniem każdego gracza z opaską na oczy, aby przejść przez "rzekę", bez opuszczania linii. Za równoległymi liniami, czyli na brzegu, uczestnicy gry mogą pomóc temu, kto idzie wzdłuż linii, kierując go wskazówkami: "w lewo", "w prawo" itp. Zawodnicy przekraczający "rzekę" muszą milczeć. Na "moście" może być nie więcej niż dwóch graczy. Możesz użyć bieguna do przejścia. Gracze muszą dowiedzieć się, w jaki sposób powinni lepiej przekroczyć rzekę, ponieważ jeśli co najmniej jeden gracz złamie zasady, wszyscy gracze wracają na swoje pierwotne pozycje i ponownie przekraczają rzekę.
Opcje przejścia:
"Rzeka" może pójść, biorąc słup pośrodku, podobnie jak sznurowce. W następnym kroku pięta powinna być umieszczona blisko palca.
Druga opcja: gracze na brzegu trzymają biegun równoległy do linii reprezentującej most. Ten, kto idzie wzdłuż "mostu", trzyma rękę za tyczką.
Po szóste, można odpocząć na "brzegu", a pomoc w tym powinna stać za linią.
Możliwe, że zespół wymyśli własne możliwości przejścia tej przeszkody.
Po drugiej stronie "rzeki" gracze czekają na strzały, które prowadzą do nowej przeszkody - "przełęczy górskiej".

Przełęcz

Właściciele przywiązują grubą linę do dwóch podpór z góry. Na jakiej wysokości związania liny decydują, biorąc pod uwagę "sportowy" charakter graczy.
Znaczenie gry polega na tym, że uczestnicy gry, trzymając się za ręce, muszą poruszać się po linie, nie uderzając w nią i nie odrywając rąk. Jest to dość trudne, więc lider może ułatwić przejście przeszkód. Na przykład można powiedzieć, że nie można użyć żadnych dostępnych środków. W takim przypadku gracze będą musieli się pocić, zastępując sobie ramiona i kolana. Można jednak powiedzieć, że aby pokonać przeszkodę, nie trzeba rozłączać rąk i nie dotykać liny. W takim przypadku, jeśli gracze zdecydują się zastąpić krzesło lub coś innego, będą raczej łatwo poruszać się po linie. Musisz tylko uważnie słuchać tego zadania. W tej grze lider musi monitorować przestrzeganie warunków i dostosowywać działania swoich uczestników. Jak pokonać przeszkodę, gracze zgadzają się z góry. Gdy tylko facylitator zapyta zespół, czy jest gotowa i usłyszy pozytywną odpowiedź, daje sygnał do rozpoczęcia przejścia. Po tym, jak uczestnicy gry zaczną działać, nie powinni rozmawiać między sobą.
Po przejściu "pass", gracze są wysyłani do miejsca, w którym znajduje się ostatnia wskazówka, która mówi: "Klucz z miejsca, w którym znajduje się nagroda, wisi na gałęzi. Klucz wskazówka musi zostać wybrany z oddziału, bez użycia improwizowanych środków i bez dotykania jakichkolwiek obcych obiektów. " Po przeczytaniu tych warunków, gracze dokładnie łamią głowy, ale jak wszyscy będą szczęśliwi, gdy znalezienie rozwiązania!

Klucz

Na wysokości co najmniej 3 m nad ziemią ostatnia końcówka zawieszona jest na długim cienkim sznurku. Bardzo ważne jest, aby sznurek nie był mocny i łatwo się łamał. Rozwiązanie problemu jest bardzo proste, wystarczy zgadnąć: aby złamać wskazówkę, nie dotykając niczego, wystarczy rzucić jednego z graczy. Podczas lotu gracz chwyta za końcówkę i odcina ją. Na przykład w ostatniej podpowiedzi będzie napisane: "Idź do takiego pokoju i weź ciasto z lodówki". To jest nagroda. Na tym samym ciąg może wisieć i klucz do pokoju.
Kończąc tę grę, jej uczestnicy zazwyczaj radują się nie tyle, że znaleźli nagrodę, ale że podczas przejścia wszystkich przeszkód wykazali się dużą pomysłowością.
Nie trzeba dodawać, że skrypt i liczba zadań można zmienić. Wszystko zależy od twojej wyobraźni.