Jeszcze raz o sunberry


Po opublikowaniu mojego artykułu "Sunberry jest zarówno lekarzem, jak i żywicielem rodziny" , otrzymałem wiele listów z prośbą o szczegółowe informacje na temat technika rolniczego (niektórzy ludzie nie dorastali, ludzie nie wiedzieli, jak prawidłowo zasiać, i zdecydowali, że nasiona nie są takie same), a co najważniejsze jak używać słonecznika do celów leczniczych.

Sunberry lub w sposób naukowy Solanum nigrum to mocna, bezpretensjonalna, mrozoodporna i odporna na suszę roślina o wysokości do 2 m. Kultura jest bardzo owocna - z jednego krzewu można uzyskać do 10 kg dużych, wiśniowych, genialnych owoców zebranych w pędzelku. W wielu krajach świata doceniono piękne walory odżywcze i odżywcze jagody, doskonały smak i wspaniałe właściwości lecznicze, zdrowotne, siły, młodości i urody. Nic dziwnego, że Sanberry to jagoda życia.
Czas kwitnienia: od czerwca do września. Używane części rośliny - trawa, liście, jagody. Czas zbiorów: trawa i liście - od czerwca do września, jagody - od sierpnia do października.
Mieszanka glebowa do sadzonek składa się z następujących składników: murawa, gleba liścia, próchnica, piasek (wszystkie jednakowo). Dodaj szklankę popiołu do wiaderka z mieszaniną. Należy go polepszyć przez zamrożenie przez tydzień w temperaturze poniżej -16 ° C, a następnie "ożywić" w upale przez dwa tygodnie (można go wlać roztworem "Baikal M-1").
Siać nasiona trzeba zmoczyć gleby. Normalną wilgotność definiuje się następująco: ściśnięcie gleby w ręce, jeśli grudka nie pęka, a gleba nie przywiera do dłoni - to norma. Nasiona wysiewa się od połowy marca do początku kwietnia. Warunki siewu są takie same jak dla sadzonek pomidorów w twojej strefie.
Świeże nasiona (dla lepszego kiełkowania) przez trzy dni pełni księżyca, trzymaj 2-3 godziny na mrozie. Po umieszczeniu ich w lodówce lub w innym chłodnym miejscu. Przed wysianiem nasiona nasiąknięte są wilgotną szmatką, aby spuchły przez 4-5 dni.
Możesz zasiać je w filiżankach trzech nasion, a następnie zostawić najsilniejsze kiełki i wyhodować je jak pomidory. Po minięciu zagrożenia mrozem posadź rośliny w ziemi w odległości 70-100 cm od siebie. Ja sadzę sadzonkę plastikową butelką bez dna przez 10-12 dni, aż się zapuści. Jagody można uprawiać w szklarniach, takich jak pomidory, szczególnie w północnych regionach.
Uprawiam tę kulturę w słonecznym miejscu. Kiedy nie ma deszczu, obficie, ale rzadko wodę, nawozić dziewicą z dodatkiem popiołu. Od czasu do czasu podlewałem roztworem "Baikal M-1". Jeżeli wszystkie warunki są spełnione, to dostarczono 10 kg dużych jagód (do 2 cm) z jednego buszu. Sunberry - bezpretensjonalna roślina, może rosnąć z małą ostrożnością, daje owoce, ale zbiory będą mniejsze. Zauważyłem, że nie lubi dzielnicy z piołunem.